Welcome to انجمن تفریح و سرگرمی فافان

جهت استفاده از تمامی قابلیت ها ثبت نام کنید. با ثبت نام قادر خواهید بود مطالب خود را ارائه کنید و در مورد مطالب دیگران نظر دهید.

شما قادر خواهید بود پروفایل خود را سفارشی کیند، امتیاز و جایزه دریافت کنید و با دیگر کاربران ارتباط داشته باشید.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی پیشگام - نرم‌افزار جامع مالی و حسابداری
tarahyseo

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج چیست؟

مشاوره پیش از ازدواج Premarital Counseling نوعی درمان است که به زوجین کمک می کند تا برای ازدواج آماده شوند. مشاوره پیش از ازدواج باعث میشود که شما و شریک زندگی تان یک رابطه قوی و سالم داشته باشید. به شما فرصتی بهتر برای یک ازدواج پایدار و رضایت بخش می دهد. مشاوره پیش از ازدواج در شناسایی نقاط ضعف و مشکلاتی که در دوران ازدواج ممکن است بوجود آید، کمک کند.

در مشاوره پیش از ازدواج چه می پرسند؟

مشاوره پیش از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا روابط خود را قبل از ازدواج بهبود بخشند. در این جلسات از شما خواسته می شود تا درباره موضوعات مرتبط با ازدواج بحث کنید ، مانند:

  • امور مالی
  • ارتباطات
  • اعتقادات و ارزشها
  • نقش شما در ازدواج
  • محبت و رابطه جنسی
  • تمایل به بچه دار شدن
  • روابط خانوادگی
  • تصمیم گیری
  • برخورد با خشم
  • زمان صرف شده با هم

مزایای مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج زوجین را برای تعهد طولانی مدت آماده می کند. همچنین می تواند به سمت افزایش رضایت زناشویی پیش برود. این نوع مشاوره به دو صورت سنتی (مشاوره حضوری) و دیگری آنلاین صورت می گیرد. البته ما پیشنهاد می کنیم به صورت سنتی انجام دهید. زیرا در ارتباط حضوری، مشاور بهتر می تواند با خصوصیات شما آشنا شده و بهترین راهنمایی را انجام دهد. اما در مشاوره آنلاین ممکن است افراد پاسخ سوالات را بر اساس ذهنیتی که از خود یا دیگران درباره خودشان گرفته اند پاسخ دهند. بنابراین نتیجه آن با نتیجه ای که در یک مشاوره حضوری بدست می آید فرق دارد.

مشاوره پیش از ازدواج

چرا مشاوره پیش از ازدواج ؟

در این نوع مشاوره زوج ها، ترجیحات، نیازها و انتظارات فردی خود را در مورد ازدواج ابراز می کنند. یاد می گیرند اختلافات را به روش هایی که به طور متقابل رضایت بخش هستند حل کنند.

مشاوره ازدواج، به زوجین كمک می كند تا برای ازدواج بهتر آماده شوند. این شرایط می تواند در چارچوب یک محیط حمایتی بوجود آید. آنها یاد می گیرند ارتباط برقرار کنند. به طور موثرتری موضوعاتی را که ممکن است بحث و گفتگو در مورد آن دشوار باشد را کشف کنند.

همچنین توجه افراد را به نقاط ضعف در روابطشان جلب می کند. بنابراین می توان از طریق ساختاری به این موارد پرداخت. تجربه مشاوره پیش از ازدواج به طور کلی باعث تقویت نگرش مطلوب تر می شود و خطر طلاق را کاهش دهد.

ویژگی مشاوره پیش از ازدواج

اگر زوجین به همان اندازه که برای عروسی خود تلاش می کنند. در برنامه ریزی برای ازدواج خود تلاش کنند، از بسیاری از مشکلات زناشویی جلوگیری می شود. یکی از راههای این است که موقعیت های مختلفی از زندگی را تصور کنند. سپس در مورد موضوعاتی که باید قبل از ازدواج در مورد آنها بحث کنند را انتخاب کنند. البته بدیهی است که پیش بینی هر سناریوی ممکن نیست. ولی با این پیش بینی ها می توانند خود را برای سایر مشکلات آماده کنند.

سوالات زیر می تواند زوجین را نسبت به جنبه ای از روابطشان هشدار دهد که ممکن است نادیده گرفته شده باشند. اما باید قبل از ازدواج به آن بپردازند.

مزایای مشاوره پیش از ازدواج

۹ سوال که در مشاوره پیش از ازدواج می پرسند؟

چگونه استرس خانواده را در مشاوره پیش از ازدواج اداره می کنیم؟

استرس بخشی طبیعی از زندگی است و ازدواج سهم منصفانه خود را به همراه دارد. اگرچه هر فرد روش منحصر به فرد خود را برای مدیریت استرس دارد. اما برای زوجین مهم است که در نظر بگیرند که این روشها چقدر خوب یکدیگر را تکمیل می کنند.

اگر هردو شریک تمایل به بیرون زدن یا از هم پاشیدن در هنگام فشار دارند چه می شود؟ چه می شود اگر یک شخص عادت داشته باشد که هر زمان که مشکل ایجاد شود، دیگری را کاملاً خاموش کند؟ چه می شود اگر یکی از شرکا ترجیح دهد با هم در مورد مسائل صحبت کند، اما دیگری ترجیح می دهد با استرس خصوصی برخورد کند؟

زوج ها با بحث و گفتگو صریح درباره این موضوعات قبل از ازدواج، به درک عمیق تری از یکدیگر دست می یابند و برای رسیدگی به استرس خانواده به عنوان یک واحد منسجم ، آمادگی بهتری دارند.

چگونه امور مالی خانواده را در مشاوره پیش از ازدواج اداره می کنیم؟

تعداد کمی از موارد هستند که به اندازه این موضوع اختلاف بین زوج های متاهل باشند. تفاوت در درآمد، عادت های خرج کردن و نگرش به بدهی، می تواند فشار زیادی برای ازدواج ایجاد کند. زوجین باید به مسائل حساس از جمله جدا نگه داشتن امور مالی خود بپردازند. چه کسی باید مخارج مختلف را بپردازد. چقدر برای خانه خود هزینه کند. درگیری ها اغلب هنگامی بوجود می آیند که افراد نتوانند جزئیات مهم وضعیت مالی یکدیگر را در اوایل رابطه درک کنند. برای مثال اینکه پس از ازدواج، بفهمید شریک زندگی یک بدهی عظیم یا پشتوانه عظیم ازدست داده است. و شما از این موضوع اطلاع نداشتید. پس این مسئله به یک مشکل بزرگ تبدیل شده که می تواند برای روابط نامناسب باشد. زوجین با داشتن صداقت در مورد موضوعاتی از این دست، می توانند از دردسرهای اصلی و دل خوریها جلوگیری کنند.

چگونه می توانیم با تصمیمات خانوادگی در مشاوره پیش از ازدواج رفتار کنیم؟

زوجین با تصمیمات بیشماری در ازدواج روبرو هستند. کجا زندگی کنند، چقدر پول خرج کنند و … زوجین می بایست در مورد اینکه چه نوع تصمیماتی را باهم اتخاذ کنند. چگونه در مورد تصمیم گیری های این چنینی، تصمیم بگیرند و توافق کنند. اگر یک نفر همیشه اصرار دارد حرف آخر را بزند، این یک کارت بزرگ قرمز است. که باید قبل از ازدواج به آن پرداخت. همچنین برای زوجین عاقلانه است که درباره چگونگی برخورد با موقعیت هایی که به شدت در مورد یک موضوع خاص اختلاف نظر دارند، رفتار کنند.

آیا باید در مورد بارداری در مشاوره پیش از ازدواج صحبت کنیم؟

در اکثر فرهنگ های غربی ، افراد معدودی بدون اینکه به موضوع بچه ها بپردازند وارد ازدواج می شوند ، آیا باید این موارد را داشته باشند و اگر چنین است، چند فرزند؟ مشکل این است که حتی وقتی زوج ها قبل از ازدواج در این مورد به توافق برسند، ممکن است نظر آنها پس از ازدواج تغییر کند. چگونه آنها چنین وضعیتی را اداره می کنند؟ اگر متوجه شوند که نمی توانند بطور طبیعی باردا شوند؟ آنها درمورد موضوعاتی مانند فرزند خواندگی و لقاح آزمایشگاهی چه احساسی دارند؟ هنگامی که کودکان در زندگی مشترکشان هستند، چگونه از آنها مراقبت می شود؟ آیا یکی از شرکای شما به عنوان والد در خانه می ماند؟ همه اینها مواردی است که باید قبل از ازدواج کاملاً مورد بحث قرار گیرد.

در مشاوره پیش از ازدواج چگونه کارها و مشاغل را اداره می کنیم؟

از آنجا که شغل یک فرد پیامدهای بسیاری در زندگی خانوادگی دارد. مهم است که زوجین، نسبت به نگرش و انتظارات یکدیگر نسبت به کار روشن باشند. آیا هر دو شریک بعد از ازدواج یا بعد از فرزندآوری کار خواهند کرد؟. آیا انتظار می رود که در آینده یک یا هر دو شریک تغییر شغل بدهد. شاید به سمت شغلی با تقاضای کمتر برود یا به دنبال شغل بالاتر باشد. اگر این انتظارات برآورده نشود چه می شود؟. چگونه کار بر میزان زمانی که با هم می گذرانند تأثیر می گذارد؟. اگر یکی از شرکا به طور غیر منتظره شغل خود را از دست بدهد یا ناگهان تصمیم به ترک کار بگیرد، چه می شود؟. اگر یکی از شرکا درآمد خود را بیشتر یا کمتر از گذشته بدست آورد، چگونه می تواند این رابطه را تحت تأثیر قرار دهد؟

ادامه مطلب در سایت دکتر درویشی

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری